10 листопада світова спільнота відзначає Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку.
Проведення цього дня було рекомендовано в 1999 році на Всесвітній науковій конференції в Будапешті, де була висловлена необхідність більш тісної взаємодії між наукою й суспільством. І вже в 2001 році ЮНЕСКО було прийнято рішення офіційного заснування Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку.
Наукова спільнота інституту підтримує ініціативу спільної прогресивної колаборації своєю роботою. Опубліковано черговий випуск збірника наукових праць «Грані історії». Цей випуск особливий: його підготовлено за результатами проєкту Еразмус «Академічна протидія гібридним загрозам», який реалізовувався впродовж п’яти років колегами кафедри вітчизняної та зарубіжної історії, кафедри психології спільно з колегами низки європейських та вітчизняних університетів. Актуальний контент, створений спільними зусиллями науковців в результаті виконання проєкту, складається із навчального посібника «Методика навчання в умовах гібридних загроз», глосарія «Гібридні загрози» та лекційного курсу «Гібридні загрози та комплексна безпека». Останній запропоновано на сторінках випуску нашого наукового видання.
Колектив авторів сподівається, що опубліковані матеріали допоможуть широкому загалу не лише розпізнавати та ідентифікувати гібридні загрози, але й успішно протидіяти їм. Ми впевнені, публікація таких досліджень сприятиме боротьбі суспільства і кожного з нас зі складними викликами сучасного світу. Щиро дякуємо колегам за активну життєву позицію, за націленість на суспільно-корисний результат своєї праці!
Бажаємо плекати у своїй душі творчу наснагу, енергію, натхнення для нових звершень на благо миру та розвитку!