RESULTS OF THE SEMESTER

RESULTS OF THE SEMESTER

Добігає кінця осінній семестр 2023-2024 навчального року… Ще один семестр в умовах запровадженого воєнного стану, ще один семестр в умовах  другого переміщення, ще один семестр в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну. Згадані складнощі не завадили провадженню освітнього процесу в Горлівському інституті іноземних мов, і сьогодні ми підбиваємо його підсумки на заліках та екзаменах, на засіданнях кафедр та робочих груп освітніх програм. Учасники цих робочих груп усвідомлюють необхідність належної організації освітнього процесу, дотримання процедур та вимог акредитаційної експертизи.

У підготовці до акредитації важливе місце належить постійній взаємодії з професіоналами-практиками освітньої галузі, провідними фахівцями відповідного гуманітарного знання, стейкхолдерами. Гаранти та члени робочих груп ОП «Середня освіта (Історія). Психологія» першого та другого рівнів  вищої освіти, ОНП «Історія та археологія» третього рівня активно залучають таких фахівців до реалізації освітнього процесу в інституті.

Другий рік поспіль предметно-тренувальний практикум із методики викладання історії в групах 401а та 402 а  проводить учитель історії, методист ліцею «Educator» В.Л. Штегельський, який став автором ідеї та учасником унікального проєкту педагогів-практиків «Запровадження менторства як складової практичної підготовки студентів», завдання якого – полегшити майбутнім учителям «вхід у професію» (детальніше про проєкт https://nus.org.ua/articles/yak-polegshyty-majbutnim-vchytelyam-vhid-u-profesiyu-pedagogy-praktyky-gotuyut-proyekt-iz-mentorstva/?fbclid=IwAR2X87wFVT3SB_3ZY9AOM0QBSFTl_xmv2vtlov2eH2cxLwVbTb3_e7SUWSU_aem_AW86ifch7AvOq667I7QmRFxahX4FdiCHdXkQVj09jp-uesjqWvZAku_ssQ_tXDaUf0U ). Практика залучення здобувачів до обговорення актуальних питань майбутньої професії, вміння ними кваліфіковано вести дискусії були високо оцінені експерткою в галузі освіти Катериною Молодюк (https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=6725809390808057&id=100001371892367).

20 жовтня 2023 р. на платформі освітнього хабу «Донеччина» викладачі та студенти взяли участь у відкритому діалозі на тему «Рашизм та з чим його їдять», до якого як експерт долучилася Л.Д. Якубова, доктор історичних наук, завідувачка відділу Інституту історії НАН України, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужена діячка науки і техніки України. Вона презентувала нові видання Інституту історії НАН України, зокрема і свої монографії, які є у вільному доступі та допоможуть всім охочим краще розуміти ті виклики, які сьогодні постають перед українською нацією та європейською цивілізацією, щоб не дати втягнути себе у тоталітарне минуле та зупинити «звіра з безодні» (така авторська назва рашизму).

13 листопада 2023 р. разом із студентами Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля прослухали лекцію завідувача сектору археології Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж» В.С. Вєтрова на тему: «Сучасний стан польових археологічних досліджень у Меджибізькій фортеці», присвячену унікальному археологічному та архітектурному комплексу, що знаходиться на сході Хмельницької області. Під час зустрічі ми отримали запрошення на участь в археологічних розкопках та території заповідника влітку 2024 р.

Узяли участь у згаданих заходах і студенти інших освітніх програм факультету соціальної та мовної комунікації. Подібні заходи сприяють активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти, зміцненню наукових та організаційних контактів, а в результаті – покращенню професійної підготовки вчителів та психологів для повоєнної України.

20.10.2023 р.

13.11.2023 р.

Vladislav Wanda