38 РОКОВИНИ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

38 РОКОВИНИ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

26 квітня 1986 року весь світ зрозумів, що атом зовсім не мирний, що радіація не знає кордонів. З того часу щороку ми згадуємо цю трагедію й тих, хто ціною свого життя намагався ліквідувати її наслідки. Сьогодні до згадування подій майже сорокарічної давнини додаються трагічні події російсько-української війни – окупація Чорнобильської АЕС в 2022 році й окупація Запорізької АЕС, що триває й досі. Як і тоді, 38 років тому, ми вшановуємо пам’ять тих, хто рятує життя сьогодні, хто захищає країну, надаючи нам можливість вчитися і працювати.

Кафедра вітчизняної та зарубіжної історії нашого інституту спільно з Бахмутським краєзнавчим музеєм за підтримки Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради  провели онлайн-захід «Коло пам’яті “Дзвони Чорнобиля”».

Здобувачі освітньо-професійної програми «Середня освіта (Історія). Психологія», оперуючи фаховими знаннями з історії та психології, нагадали хронологію подій тієї весни (Валерія Ткаченко, гр. 202а), продемонстрували наслідки Чорнобильської трагедії (Владислава Хмелик, гр. 102а), охарактеризували висвітлення цієї катастрофи в джерелах особового походження, творах літератури і мистецтва (Мирослава Марчевська, гр. 302а).

На захід завітала випускниця факультету соціальної та мовної комунікації Владислава Марчевська, яка емоційно продекламувала вірші українських поетів, присвячених Чорнобильським подіям.

В обговоренні теми взяли участь студенти і викладачі факультету соціальної та мовної комунікації, які закликали світову спільноту сприяти всіма можливими способами Україні у боротьбі з російською агресією.

Дзвони Чорнобиля – чуємо! Дзвони Чорнобиля – пам’ятаємо! Дзвони Чорнобиля – шануємо!

Vladislav Wanda