Трагедії та герої міста: Бахмут 1941 – 1943

Трагедії та герої міста: Бахмут 1941 – 1943

З такою назвою пройшов онлайн-захід, присвячений Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр. Його організаторами стали кафедра вітчизняної та зарубіжної історії інституту та Бахмутський краєзнавчий музей, за сприяння Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради. В заході активну участь  взяли студенти  всіх спеціальностей інституту.

Організатори та учасники заходу (Ігор Корнацький, Тетяна Постоєва, Галина Докашенко, Арсеній Сітніков)  поділилися своїм баченням змісту та значення цього дня в нашій історії та сучасності. Співробітниця музею Світлана Сикварова розповіла про тяжкі часи нацистської окупації міста Бахмут: воєнні злочини окупантів, долю примусово вивезених на роботи містян, боротьбу підпілля, роботу місцевих лікарів та масштаби руйнування. Доцент кафедри Юлія Стуканова визначила трагізм подій Другої світової війни через долю окремої особи.  Використовуючи як історичне джерело спогади  актриси Артемівського театру Віри Слаболицької, вона показала і жах життя в окупації, і важкість остарбайтерської долі, і складність збереження родинних стосунків…

Учасники змогли побачити архівні документи, фотографії та навіть відео хроніку. В умовах російської військової агресії проти України, коли Бахмут знову є окупованим, деякі архівні знімки знищених будівель 1943 року виявились, на жаль, дуже схожими на сучасні фотографії зруйнованого міста. Це ще раз нагадало про актуальність вивчення історії та важливість збереження пам’яті про трагічні наслідки, які приносить війна та окупація. 

Vladislav Wanda