An open meeting of the Student Scientific and Historical Circle dedicated to the 75th anniversary of the Horliv Institute of Foreign Languages took place

An open meeting of the Student Scientific and Historical Circle dedicated to the 75th anniversary of the Horliv Institute of Foreign Languages took place

23 травня 2024 року відбулося тридцяте, Відкрите засідання Студентського історичного гуртка, яке було приурочене до значимої дати – 75-річчя інституту. Темою засідання було визначено «Розвиток критичного мислення в історичній освіті на заняттях Студентського наукового історичного гуртка».

Кафедра вітчизняної та зарубіжної історії запросила до участі колег і керівництво інституту, працівників Бахмутського і Часовоярського краєзнавчих музеїв, вчителів та учнів шкіл, громадськість Бахмутського району.

Оскільки захід мав профорієнтаційну спрямованість, на початку заходу завідувач кафедри вітчизняної та зарубіжної історії, проф. Галина Докашенко розказала про історичну спеціальність, а також подякувала Збройним силам України за можливість жити, працювати і навчатися і нагадала, що історичні секції наукової конференції інституту «Дослідження молодих науковців у галузі історичних наук» присвячуються пам’яті загиблого воїна, випускника історичної спеціальності Івана Карагодіна, який загинув, захищаючи Україну, 8 березня 2022 року.

Керівниця Історичного гуртка, доц. Юлія Стуканова розказала присутнім про його створення і діяльність. До складу Історичного гуртка входять студенти і студентки різного віку і форми навчання, різних освітніх програм  інституту.

Поглибити уявлення про діяльність Студентського історичного гуртка і мотивацію його учасниць і учасників допоміг відеоролик, підготовлений здобувачкою 2 курсу Валерією Ткаченко. В форматі інтерв’ю гуртківці дали відповідь на два запитання: «Чому Вам цікаво відвідувати заняття Гуртка?»; «Яким чином саме для Вас практичні заняття Гуртка доповнюють лекції і семінари навчальної програми?». 

Друга частина Відкритого засідання була присвячена виконанню практичних вправ з історії. Керівниця Історичного гуртка Юлія Стуканова запросила усіх присутніх до активної участі в обговоренні. Перші дві вправи передбачали аналіз речень на історичну тематику і були спрямовані на пошук і розпізнавання конструювання образу ворога та десуб’єктивізації засобом замовчування. У третій вправі слід було надати гендерний аналіз ідеологічних плакатів сталінських часів. Четверта вправа пропонувала провести історичні паралелі між пропагандою і дезінформацією, яку застосовувала Російська імперія в роки Першої світової війни і сучасна Росія у ході війни проти України. Остання п’ята вправа передбачала застосування методу історичної герменевтики до пропонованого тексту (пошук «обмовок джерела», за висловом історикині Наталі Яковенко). Учасниці і учасники Історичного гуртка порадували усіх присутніх жвавим і зацікавленим обговоренням запропонованих вправ, влучним і глибоким аналізом. Родзинкою практичної частини стала активна участь у ній заступника директора, проф. Тетяни Марченко, яка додала глибини аналізу щодо окремих цитат і своїм прикладом показала гуртківцям взірець застосування теоретичних знань на практиці.

Відкрите засідання Історичного гуртка пройшло у теплій, творчій атмосфері. Насамкінець було підкреслено важливість формування критичного мислення засобами історичної освіти та запропоновано продовжити традицію проведення відкритих засідань Студентських наукових гуртків і проблемних груп інституту. 

Відео засідання гуртка:

Vladislav Wanda