Логічним завершенням магістерського навчального курсу «Історія та гібридні загрози», створеного в межах проєкту Еразмус «Академічна протидія гібридним загрозам», стала тема «ІПСО – складова гібридної російсько-української війни». Головними спікерами теми були наші захисники та захисниці, які безпосередньо включені у військові події.
Перше заняття провела А. Л. (з питань безпеки надаємо лише ініціали), яка познайомила з особливостями роботи прес-групи одного з українських військових підрозділів. Вона представили відео матеріали, присвячені військовим діям поблизу м. Сіверськ (Донецька область). В межах, які допускають соціальні мережі, показано й процес знищення військової техніки ворога, і поведінку на полі бою представників обох армій (https://youtu.be/1cka5sOs5jk?si=5qo1rT5TbawPfEMY; https://youtu.be/ZhcN4gTXaYw?si=C8myjpdOL5CMquVu).
Друге заняття було присвячено організації капеланської служби в українській армії і його провів отець Діонісій, який став одним із перших в цій структурі (https://www.facebook.com/otets.dionisij.va). На власному прикладі він охарактеризував її становлення, основні завдання військових священників, розкрив труднощі та успіхи в роботі.
Щиро дякуємо нашим захисникам та їх побратимам! Дякуємо за щире служіння і бажаємо Перемоги!
Такі зустрічі сприяють набуттю практичних навичок розпізнавання та протидії інформаційним вкидам, фейкам та іншим інструментам інформаційної війни.