Сьогодні понеділок, а це означає, що саме зараз ми будемо дивитися щось цікаве!
Варшавський Королівський замок, безсумнівно, є однією з найважливіших королівських резиденцій у Європі. Замок глибоко увійшов в історію, ставши символом державності і суверенітету Польщі.
Історія створення королівського замку у Варшаві сягає середньовіччя. До 1526 року тут була резиденція князів Мазовецьких, згодом стала резиденцією королів, а з 1569 року – місцем засідання сейму Речі Посполитої, до її розділу в 1795 році. В період з 1926 по 1939 роки замок був резиденцією відродженої Республіки Польща. На сьогоднішній день, Замок є музеєм, широко відкритим для відвідування, а також це місце проведення важливих державних церемоній. Майже всі поляки брали участь у відтворенні замку колишньої слави. Подарунки, в тому числі і твори мистецтва, передавали у великих кількостях з різних частин світу.
Особливо цінні картини з колекції Станіслава Августа, подаровані Кароліною Лянцкоронською. Також, на території замку, існує два фонди, власністю яких є твори мистецтва, подаровані Анджеєм Цехановецьким та Терезою Сахакян. Багато цінних експонатів подарували уряди дружніх до Польщі країн.
Відбудований королівський замок, являється твором раннього бароко, але в експозиціях містяться реліквії більш ранніх періодів. Перспектива міського палацу із Замкової площі привертає увагу строгим монументальним корпусом із врівноваженими пропорціями й сильними акцентами веж, вишуканими у своїй простоті та оздобленням. Інша деталь замку – це повністю перебудоване в середині XVIII століття крило, що розташоване зі сторони Вісли, із фасадом у стилі пізнього бароко, сповненим світлотіньовими ефектами та елегантними скульптурними прикрасами. Кілька десятиліть тому замок у своїй просторовій структурі не існував. Проте збереглися тисячі оригінальних фрагментів і сотні автентичних творів мистецтва, які колись наповнювали його інтер’єр. Усі вони повернулися на свої місця і становлять неповторний характер замку, як символу, що формує ідентичність поляків.