Віртуальні бібліотеки, музеї, архіви

Віртуальні бібліотеки, музеї, архіви

Шановні! Із контентом, презентованим нижче, можна ознайомитися на сторінках ЕЛЕКТРОННОЇ КНИГИ, розмішеної за покликанням:

Закордонні електронні бібліотеки

Open Access Publishing in European Networks – інтернет-бібліотека та видавнича платформа, яка містить академічні книги у вільному доступі. OAPEN співпрацює із видавцями книг для створення якісної колекції книг із відкритим доступом.

Internet Archive – цей портал може похвалитися понад трьома мільйонами текстів, більше, ніж мільйоном відео і такою ж кількістю аудіозаписів.

OpenLibrary – бібліотека творів класичної літератури, налічує понад мільйон матеріалів різними мовами.

Електронна бібліотека української літератури Торонтського університету (Канада) – особистий проект професора університету Максима Тарнавського. Бібліотека створена для забезпечення вільного і безкоштовного доступу до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до українськомовних текстів обмежений.

Бібліотека Університету Аделаїди містить роботи з літератури, філософії, релігії, історії та інших тематик, а також твори художньої літератури мовою оригіналу.

Бібліотека Пенсильванського університету налічує більше двох мільйонів безкоштовних електронних книг, тематика – від історії до юриспруденції та медицини. Книги можна завантажити у форматі zip або txt.

Bartleby пропонує доступ до художньої та наукової літератури.

E-Books Directory – це щоденно зростаючий список посилань на вільно доступні е-книги, документи та лекції. На сьогоднішній день доступно 10241 електронних книг у 678 категоріях.

EBook-Café – на цьому порталі знаходиться колекція класичної літератури, яку можна читати чи завантажувати в необмеженій кількості.

Free Microsoft EBooks – колекція безкоштовних книг від Microsoft. Література, розміщена на цьому сайті, розповідає більше про можливості найпопулярніших продуктів компанії – Windows та Office.

Open Culture – на цьому сайті ви знайдете понад 800 безкоштовних електронних книг, в тому числі безліч шедеврів художньої літератури, поезії і науково-популярної літератури.

The New York Public Library: більш ніж 1000 безкоштовних книг у різних форматах

Google Books: у пошуку вкажіть ‘full preview books’, якщо книга, яку ви шукаєте не захищена авторськими правами – можете її використовувати

Open Library: добірка класичної літератури

ManyBooks:  велика колекція безкоштовної літератури

10 найкращих онлайн-бібліотек з електронними книжками українською мовою

На теренах інтернету присутні тисячі онлайн-бібліотек з мільонами електронних книжок. Найбільше пощастило американцям, в яких є Amazon і Barnes&Noble, де можна знайти будь-яку з існуючих книжок. Не гірше ситуація і в російськомовному сегменті, де електронні бібліотеки працюють не перший десяток років. А що робити українцю, який бажає почитати улюблену книжку рідною мовою? Виявляється, за останні роки в Україні з’явилося кілька дуже цікавих онлайн-бібліотек, які спеціалізуються на книжках українською мовою. Тож, якщо ви хочете читати книжки рідною мовою, то обов’язково прочитайте нашу добірку 10 найкращих онлайн-бібліотек з електронними книжками українською мовою.

Бібліотека української літератури “УкрЛіб”

http://www.ukrlib.com.ua/

Онлайн-бібліотека УкрЛіб була заснована на зламі тисячоліть – в далекому 2000-му році. Сьогодні вона позиціонує себе як найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури. За допомогою цього проекту засновники намагаються популяризувати українську мову і культуру та плекати любов до рідної літератури новим поколінням.

У бібліотеці є кілька основних розділів, це “Українська література”, “Світова література”, “Навчання”, “Літературознавство” та “Матеріали російською”. У свою чергу літературні розділи мають підрозділи “Сучасна література”, “Народна творчість”, “Біографії” та “Критичні статті”.

На головній сторінці вказано “Книгу дня”, яку бібліотека пропонує почитати у цей день та розділ “Видатні діячі української літератури”, де можна ознайомитись з біографіею та найкращими творами українських письменників. Також можна поцікавитись, які саме книжки зараз читають інші відвідувачі УкрЛібу. Для цього треба перейти до розділу “Рейтинг творів”, де вказані твори дня, найбільш популярні книжки та останні надходження до бібліотеки.

Книжки можна читати безпосередньо на сайті, або завантажити в найбільш прийнятному форматі: DOCX, RTF, HTML, EPUB, MOBI, PDF.

Українська електронна бібліотека “Libruk”

https://libruk.com.ua/

На ресурсі Libruk зібрано різні за жанром твори українських письменників-класиків та сучасних авторів. Всі книжки поділені на два великих розділи – українська література та світові бестселери. Також існує можливість завантажити на Libruk свої твори, що без сумніву сподобається молодим українським авторам.

На головній сторінці присутній повний перелік авторів, алфавітний каталог та такий незвичний інструмент пошуку, як “Автори за місцем народження”. В цьому режимі авторів книжок можна розшукувати на мапі України. Також для знайомства з життєвим та творчим шляхом письменників України на ресурсі викладені їх скорочені біографіі.

Всі книжки доступні у найбільш популярних електронних форматах FB2, EPUB та MOBI. Останній формат включено у бібліотеку через те, що електронні книжки Amazon Kindle користуються широкою популярністю в Україні через гарне співвідношення ціна/якість. Деякі книжки можна скачати у форматах PDF або DJVU, які більше підходять для читання на настільному компьютері або планшеті.

Окрім цього, книжки можна читати за допомогою інтегрованої онлайн-читалки, яка дозволяє налаштувати під себе відображення тексту та запам’ятовує останню прочитану сторінку.

Книжкове братерство “Флібуста”

http://flibusta.is/stat/lang/uk

Книжкове братерство Флібуста – це одна з найбільших онлайн-бібліотек в Інтернеті. Цей ресурс спеціалізується на російськомовних книжках, але на його сторінках можна знайти книги будь-якого жанру на всіх європейсьских мовах, включаючи українську. Всього на Флібусті 350 тисяч книжок більш ніж 130 тисяч авторів, при цьому майже 5 тисяч з них українською мовою. Щоб відшукати книжки українською мовою потрібно скористатися відповідним розділом, або вказати при пошуку код “uk” в параметрі “мова”.

Головна перевага Флібусти в порівнянні з іншими онлайн-бібліотеками полягає в тому, що на її сторінках присутні найновіші книжки. До кожного тома додається фото обкладинки, оцінки та коментарі тих, хто вже прочитав книжку. Знайти щось цікаве допоможе розширений пошук та численні рейтинги, до яких включено “Книжки дня”, “Книжки тижня”, а також “Найпопулярніші книжки”, “Найпопулярніші автори” та “Книжки, що отримали найбільше оцінок”.

Електронна бібліотека “Українська література”

http://ukrclassic.com.ua

Електронна бібліотека “Українська література” оріентована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури. На цьому ресурсі є можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури, з якими зазвичай починають знайомство ще в школі.

Для зручної роботи з матеріалами сайту всі письменники структуровані за алфавітним покажчиком. Вибравши потрібного автора читачу відкриється сторінка зі списком усіх необхідних матеріалів, що відносяться до цього письменника. В цей список входять детальна і скорочена біографії, твори, скорочені твори та перекази, аналіз і характеристики книжок та шкільні твори. Цей перелік допоможе повторити раніше прочитану книжку, підготуватися до ЗНО, або швидше виконати домашнє завдання.

Всі книжки електронної бібліотеки “Українська література” можна читати прямо на сайті, або завантажити в один клік в форматах DOCX, FB2, PDF, DJVU для читання на мобільному телефоні, планшеті або електронній книзі.

Окремо відзначимо підрозділ “ЗНО 2017”, в якому зібрані автори та їхні твори, які включені у програму Зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури 2017-го року. Учні зможуть знайти там аналізи книжок, характеристики, скорочені варіанти творів, теорію літератури, а також програму ЗНО 2017.

Українська та зарубіжна література українською мовою “Shift Library CMS”

http://lib.shiftcms.net/

Метою діяльності цією електронної бібліотеки є поширення і популяризація україномовних творів серед читачів. Особлива увага приділяється книжкам нерадянського періоду, що видавались українською діаспорою, а також виданням останніх років. Пріоритетним завданням бібліотеки є надання читачам електронних книг в повному обсязі та забезпечення школярів і студентів україномовним матеріалом, який вони вивчають за програмами навчальних закладів.

Всі книги бібліотеки згруповані за наступними жанрами: Гумор, Детективи і Трилери, Дитяча література, Довідкова література, Документальна література, Домоведення (Дім і сім’я), Комп’ютери та Інтернет, Любовні романи, Наука, Освіта, Поезія, Драматургія, Пригоди, Проза, Релігія і духовність, Старовинна література, Фантастика.

На думку творців ресурсу компактність, зручність та унівесальність електронних текстів яскраво доводять, що в електронної книги велике майбутнє і українці просто зобов’язані йти в ногу з часом. Саме тому вони намагаються забезпечити зручне користування і доступ до вмісту своєї електронної бібліотеки усіма можливими способами.

Електронна бібліотека Національної бібліотеки України для дітей

http://www.chl.kiev.ua/elibrary/

У фонді Національної бібліотеки України для дітей є багато книжок, які збереглися в країні у одиночних примірниках і зберігаються у зібранні рідкісних і цінних видань. Деякі з них являють собою справжні шедеври книжкової культури періоду другої половини XIX – першої половини XX століття, є й малотиражні цікаві наукові дослідження, які можуть стати у нагоді сучасним вченим.

Доступ до цих книжок мають лише окремі дослідники: книгознавці, мистецтвознавці, літературознавці, художники та видавці. Тому основною метою проекту “Електронна бібліотека НБУ для дітей” є ознайомлення широкого загалу із кращими зразками зібрання бібліотеки в межах існуючого законодавства з авторського права. В планах проекту включення у електронну бібліотеку сучасних книжок, що стане можливим після досягнення відповідних домовленостей з авторами та видавництвами.

Дитяча публічна онлайн-бібліотека “Читанка”

http://chytanka.com.ua/

Дитяча публічна онлайн-бібліотека “Читанка” спеціалізується на україномовних ілюстрованих книжках. Автори проекту сканують старі дитячі книжки з малюнками для того, щоб поділитися ними з сучасними дітьми.

Щоб знайти потрібну книжку варто скористатися авторським, алфавітним або систематичним каталогом. В перших двух розділах книжки розташовані за автором чи найменуванням, а в другому вони згруповані по наступних розділах: “Зарубіжні”, “Українські”, “Дитячі”, “Пізнавальні”, “Повість”, “Оповідання”, “Казки”, “П`єси”, “Віршовані твори”, “Гумор”, “Журнали”, “Підручники” і т.д.

Всі книжки в “Читанці” можна завантажити в єдиному форматі DJVU, тому їх можливо читати тільки на планшетах чи рідерах, які підтримують цей стандарт електронних книжок.

Магазин електронних книг Bookland

http://www.bookland.com/

Як зрозуміло з назви, магазин електронних книг Bookland в першу чергу намагається продати читачу книжки, аудіокнижки, словники та периодичні видання. Але за рахунок монетизації цей ресурс має в своєму репертуарі такі видання, які ви не знайдете на сторінках безкоштовних електронних бібліотек. Ціна на книги та журнали цілком прийнятна, до того ж в Bookland присутній і розділ з безкоштовними книжками.

Художня література українською мовою “E-bookua.org.ua”

http://e-bookua.org.ua/

В онлайн-бібліотеці E-bookua.org.ua зібрана велика колекція книг здебільше художнього напрямку. Сайт має такі розділи як “Класика”, “Біографії”, “Історичні романи, пригоди”, “Фантастика, фентезі”, “Детективи, боєвики”, “Любовні романи”, “Сучасна проза”, “Наука і освіта”, “Батькам і дітям”. Якщо ви віддаєте перевагу не читанню, а прослуховуванню книжок, то для вас на сайті присутній розділ “Аудіокниги”.

Публічна електронна бібліотека української художньої літератури “УКРЛІТ.ORG”

http://ukrlit.org/

Публічна електронна бібліотека української художньої літератури УКРЛІТ.ORG розпочала свою роботу ще в 2005 році зі збірки творів кількох авторів. Відтоді бібліотека доопрацьовувалась і наповнювалась новими книжками. Основними розділами бібліотеки є українська література, переважно класика, тлумачні словники, транслітерація та інші твори для школярів, студентів, вчителів та широкого загалу.

 

Архів української періодики онлайн.

Електронна бібліотека Інституту історії України НАН України

Теоретичні та методологічні проблеми дослідження всесвітньо-історичного процесу.
Загальна концепція світової та вітчизняної історії. Методи історичних досліджень і спеціальних історичних дисциплін. Давня і середньовічна історія України. Україна у ХVІІІ – ХІХ ст. Історія України ХХ століття. Етнічна історія. Національне відродження українського народу. Сучасні національні та етнокультурні процеси. Релігія і церква в Україні. Історія і сучасні проблеми міжнародних відносин. Україна у європейському та глобальному соціально-історичному процесі.

Електронна бібліотека Інституту Сходознавства ім. А. Ю. Кримського

Читачам пропоновано дослідження з мови, літератури, історії, філософії, релігії, культури та проблем соціально-політичного розвитку країн і регіонів Близького, Середнього та Далекого Сходу, а також історії та культури народів східного походження на теренах сучасної України.

Електронний архів українського визвольного руху

Проект здійснено за сприяння Центру досліджень визвольного руху та Львівського національного університету імені Івана Франка.

Електронна навчальна бібліотека української фольклористики

“Електронна навчальна бібліотека української фольклористики” – навчально-методичний проект Лабораторії фольклористичних досліджень.

Мета проекту – надати студентам, які вивчають українську фольклорну традицію, а також усім, хто цікавиться духовною культурою українського народу, швидкий, зручний і безкоштовний доступ до класичних науково-теоретичних та джерельних праць і публікацій з українського фольклору і фольклористики.

З цією метою співробітники Лабораторії готують електронні копії книг (у рамках проекту «Електронне перевидання класичної науково-теоретичної та джерельної спадщини української фольклористики» власноруч та у співпраці з прихильниками українського фольклору (веб-ресурсом «Наше»), а також підшуковують і відбирають електронні копії книг, які були зроблені в рамках інших світових проектів збереження духовної спадщини (як, наприклад, Google) і надані для вільного користування. У такий спосіб ми прагнемо згромадити “в одному місці” статті, монографії, збірники, серійні видання та інші книги з українського фольклору й фольклористики, необхідні для навчання, дослідницької роботи, але часто важко або й зовсім недоступні читачам (особливо поза межами великих міст і наукових бібліотек).

Україніка наукова

Україніка – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, створених в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу.

Центр міської історії

Вміщені матеріали архіву оцифрованих аудіовізуальних джерел, які пов’язані з історією Львова та інших міст регіону, зібрані в рамках проекту Міський медіаархів

Цифровий архів музею «Територія Терору»

Електронні копії архівних документів, кіно-, фоно-, фотодокументів з різних історичних періодів України.

ANNO – AustriaN Newspapers Online

ANNO –  газети та журнали Австрійської національної бібліотеки.

Baltic Digital Library

Балтійська цифрова бібліотека – проєкт здійснено завдяки Кошалінському державному архіву, міської публічної бібліотеки та музею Середньої Померанії в м. Слупську.

Biblioteka Cyfrowa Uniwersytetu Wrocławskiego

Проєкт бібліотеки Вроцлавського університету.

Biblioteka Cyfrowa WBP w Lublinie

Проєкт Воєводської публічної бібліотеки м. Любліна ім. Єроніма Лопачинського.

Diasporiana Електронна бібліотека

Електронна бібліотека інтелектуальної спадщини української еміграції.

Gallica

Ґалліка – онлайн-бібліотека Національної бібліотеки Франції. Серед матеріалів бібліотеки перебувають у вільному доступі читачам запропоновано такі види документів: книги, журнали, газети, фото, карикатури, плакати, карти, рукописи, партитури, аудіоматеріали, книжкові мініатюри.

Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa – Biblioteka Jagiellońska Uniwersytetu Jagiellońskiego

Цифрова бібліотека Ягелонської бібліотеки у Кракові.

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

Бібліотека Ряшівського університету, міської публічної та воєводської бібліотек м. Ряшева.

Polona – Biblioteka Narodowa

Польська цифрова бібліотека.

Project Gutenberg

Проєкт Ґутенберг – електронна бібліотека з вільним доступом до понад 60000 безкоштовних електронних книг.

Strona główna | CRISPA

Електронна бібліотека Варшавського університету.

Welcome to Europeana

Європіана (англ. Europeana) — європейська електронна бібліотека, яка містить культурну спадщину європейських музеїв, галерей, бібліотек та архівів.

Україномовні електронні бібліотеки. Бібліотеки української літератури

  1. AeLib: Бібліотека світової літератури. Оригінали та переклади
  2. InfoCiti (Київ). Електронна бібліотека з комп’ютерних технологій
  3. Бібліотека book-online. Читаємо онлайн
  4. Бібліотека Yava-Libre. Скачування
  5. Бібліотека української літератури Ukrlib. Сучасна українська література, класика, усна народна творчість, біографії письменників, твори, реферати
  6. ‘Бібліотека кошового писаря’. Тут Ви можете знайти поезії Т.Шевченка, Л.Українки, М.Рильського та багатьох інших поетів.
  7. Бібліотека проекту BookCrossing
  8. ‘Відкрита книга’. Безкоштовна електронна бібліотека класики української та світової літератури
  9. «Дерево казок» – читати та слухати казки (аудіо) різних народів
  10. Електронна бібліотека «Diasporiana»
  11. Електронна бібліотека «Україніка»
  12. Електронна бібліотека Librarius
  13. Електронна бібліотека «Культура України»
  14. Електронна бібліотека української літератури (Торонто)
  15. Електронна бібліотека Української літератури “Україністика” Торонського університету
  16. Електронна бібліотека України для дітей на Сhytanka
  17. Електронні книги українською совою. Скачування
  18. ‘ІЗБОРНИК’. Історія України IX-XVIII ст.
  19. ‘ІЗБОРНИК’. Літопис Руський. Матерiали з iсторiї України.
  20. Казки для дітей українською мовою
  21. Книги. Біографії. Мемуари. Журнали. Статті. Цитати
  22. Книжкове братство “Флібуста”
  23. ‘Поетика’. Українська поезія, переклади, народні та популярні пісні
  24. Проект Растко Київ. Електронна бібліотека, присвячена взаємозв`язкам українсьскої та сербської культур
  25. Сайт “Відкрита книга”. Розділ “Українська література”
  26. Українська література. Все для вивчення. Українські автори. Програмні твори
  27. Українські народні казки
  28. Українська цифрова бібліотека
  29. “Чарівний жираф”. Українські та зарубіжні автори
  30. Чтиво. Електронна бібліотека

 

Електронні бібліотеки художньої літератури в ІНТЕРНЕТ

Зарубіжні електронні бібліотеки. Бібліотеки зарубіжної літератури

Бібліотеки для учнів та студентів

Реферати

Соціальні книжкові мережі

Англомовні соціальні мережі

Словники. Довідники. Енциклопедії

Біографічні довідники

Віртуальні музеї

Віртуальні музеї світу в Академії культури Google:

Лувр
Мистецтво, історія, подорожі та пригоди – в першому по відвідуваності музеї можна знайти місце до душі. Приміщення Лувру саме по собі – осередок культурної спадщини людства, адже раніше воно служило домом для французьких монархів. Ви зможете повністю зануритися в атмосферу і прогулятися поверхами цієї величної споруди. На жаль, на віртуальній екскурсії доступні далеко не всі зали.

Де подивитись: http://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne
 

Музеї Ватикану
Головний католицький музей світу. Духовний і культурний центр. Неможливо передати в відеозйомці або на фото всієї краси і величі цього місця. Але, тим не менше, Ватикан прочиняє завісу таємниць і впускає в свої скарбниці. У віртуальному турі представлена Сикстинська Капела, по якій ви зможете побродити, розглянувши всі елементи оздоблення та фресок, а так же ряд залів музею. Їх ви зможете розглянути тільки за допомогою фотографій і описів.
Де дивитись:  vatican.va

Британська Національна Галерея
Національна галерея стала героєм багатьох британських фільмів. Вона зберігає в своїх залах дивовижні шедеври західноєвропейського живопису XIII – початку XX століття. Коштовне каміння в її короні – картини Тиціана, Рубенса, Лорен, Тернера і багатьох інших. Ваші діти зможуть ознайомитися не тільки з предметами мистецтва, але і з величною спорудою музею.

Де дивитися: nationalgallery.org.uk

Театр-музей Далі
Що можна очікувати від генія-сюрреаліста? Його музей, до створення якого він сам доклав руку, по істині твір мистецтва. Заплутані лабіринти, тераси і сцени – завдяки інтерактивній версії ви зможете спостерігати лише малу частину всього пишноти. Музей припаде до душі всім, адже з Сальвадором Далі не занудьгуєш.

Де дивитись: salvador-dali.org

Третьяковська галерея
Завдяки купцеві Третьякову світ зміг побачити найбільші шедеври образотворчого мистецтва Російської імперії. Іконопис Андрія Рубльова, картини найбільших російських художників ХІХ століття, портрети відомих письменників і поетів, знайомі нам з дитинства з підручників з літератури. І, звичайно ж, дивовижний і неповторний зал Врубеля. І багато іншого.

Де дивитися: 150tretyakovgallery.ru

Ермітаж
Ермітаж називають Лувром Західної Європи. Цей палац бачив розквіт і падіння імперії і зберігає в своїх залах безліч надбань світової історії і мистецтв. Відвідувачам сайту представиться можливість розглянути основні колекції та експозиції цієї величної споруди, а так само дізнатися про історію та архітектуру палацу.

Де дивитися: streetvi.ru 

Національний музей природної історії у Вашингтоні
У музеї зберігаються понад 126 млн зразків рослин, тварин, копалин, мінералів, порід, метеоритів, а також археологічних і культурних артефактів. Прогулявшись його залами, ви зможете побувати в залі динозаврів, розглянути алмаз Хоупа, найвідоміший дорогоцінний камінь Нового Світу, та й сам будинок музею коштує того, щоб його відвідати.
 
Де дивитись: mnh.si.edu 

Колекція Фріка в Нью-Йорку
Колекція Фріка перегукується з Третьяковської галереєю: це так само величезна приватне зібрання людини, що вирішила, що мистецтво повинно належати світу. Полотна Вермеєра, Гойї, Ван Дейка, Тіціана, Ель Греко і багатьох інших західноєвропейських художників. Відзначають, що цей музей хороший не тільки експозицією, а й атмосферою.

Де дивитися: frick.org

Національна галерея мистецтва у Вашингтоні
У Національній картинній галереї мистецтв зібрана одна з найкращих колекцій у світі. Представлені картини, скульптури, предмети інтер’єру американських і європейських майстрів майстрів. У західному будівлі музею зібрані роботи від середньовіччя до кінця ХІХ століття. Там ви зустрінете шедеври Вермеєра, Рембрандта, Моне, Ван Гога, да Вінчі. А східне будівля зберігає твори сучасного мистецтва: Пікассо, Матісса, Уорхола.

Де дивитися: nga.gov

Музей мадам тюсо
Подивитися зблизька на відому особистість звичайним людям було цікаво завжди. Цю схильність дуже вдало перетворила в прибутковий бізнес мадам Тюссо ще 200 років тому. Тепер же честю, неменшою ніж іменна зірка на Алеї зірок, вважається наявність власного двійника в цьому знаменитому музеї.

Де дивитись: sphericalimages.com

Галерея Уффіці
Маленька галерея в невеликому італійському містечку. Все б було банально і просто, якби містечко в Тоскані ні Флоренцією: місцем для життя і творчості найвидатніших талантів епохи Відродження. Галерея Уффіці зберігає пам’ять і шедеври століття, коли Європа прокинулася після похмурого сну середньовіччя і звернулася знову до оспівування краси і цінності людської особистості.

Де дивитися: polomuseale.firenze.it

Білий дім
Чи не найзнаменитіша споруда США, будинок і робоче місце американських президентів, найпопулярніше місце за відвідуваністю у Вашингтоні. Білий дім відкриває завісу таємниць і пускає в деякі свої кімнати глядачів. Це один з перших віртуальних музеїв, тому немає красивих і зручних інтерактивних кімнат. Але тим не менше ви зможете відвідати баскетбольний майданчик, тенісний корт, галявину для гольфу, басейн, кінотеатр, бігову доріжку і зал для боулінгу. На жаль, знаменитого круглого кабінету в віртуальному турі немає.

Де дивитися: whitehousemuseum.org

Музей Галілео
«І все-таки вона крутиться!» Музей, присвячений пам’яті великому бунтарю свого часу – фізику Галілео Галілею. У його кімнатах можна відшукати не тільки предмети, створені або пов’язані з життям вченого, але це так само науковий музей, в якому ви зможете простежити шлях розвитку тих чи інших звичних для нас речей. Це цілий атракціон, який знаходиться в палаці XII століття.
Де дивитись: catalogue.museogalileo.it

Google Art Project
Google Art Project – це найбільша інтернет платформа, через яку ви отримуєте доступ до найбільших творів мистецтва. Проект був запущений в лютому 2011 року. Спочатку його підтримали лише 17 музеїв, але на сьогоднішній день приєдналося понад 184 музеїв світу. І якщо з тієї чи іншої причини немає можливості побачити шедеври в живу, наш розвивається технологічний світ відкриває найширші можливості для людства.

Де дивитися: google.com

ВІРТУАЛЬНІ АРХІВИ

Офіційний вебпортал Державної архівної служби України.

Ми обрали ресурси, найбільш популярні серед користувачів, за допомогою яких можна дізнатися корисну інформацію для вашого родового дерева.

MyHeritage.com є сімейно-орієнтованою соціальною мережею і генеалогічним сайтом. Тут Ви  можете створити своє генеалогічне дерево і сайт, обмінюватися фото і відео, шукати предків. MyHeritage є одним з найбільших сайтів в області соціальних мереж і генеалогії.

FamilySearch –  база даних мікрофільмованих церковних книг по всьому світу. Сайт фінансується Церквою Ісуса Христа Святих останніх днів (мормонами) і призначений для того, щоб люди могли ділитися інформацією з сімейної історії. Цей сайт є найбільшим і найпопулярнішим генеалогічним сайтом у світі.

Подвиг народа – унікальний інформаційний ресурс відкритого доступу, що наповнюється всіма наявними у військових архівах документами про хід та підсумки основних бойових операцій, подвиги та нагороди всіх воїнів Другої світової війни.

Мемориал – узагальнений банк даних, містить інформацію про  учасників, загиблих і зниклих безвісти в період Другої світової війни і післявоєнний період.

Інтернет–проект «Національний банк даних жертв політичних репресій радянської доби в Україні» –  інформація про жертв державного терору радянської доби 1917–1980-х років.

Сайт  Українського інституту національної пам’яті – дані про загиблих під час голодомору.

FindAGrave.com –  веб-сайт і найбільша база данних з могильних плит і кладовищ відомих людей по всьому світу. Індивідуальні сторінки про яку-небудь персону містять дати та місце народження і смерті, біографічні дані, назву кладовища, де було здійснено поховання, номер ділянки та фотографії самої персони і могили.

База даних Ерік Амбургер – база даних іноземних громадян в Російській імперії.

JRI-Poland – база польських євреїв.

База жителей Украины – база може використовуватися для пошуку давно втрачених друзів родичів, однокласників.

Liberty Ellis Foundation – база даних американського порту на острові Свободи про імміґрантів звідусіль, в т.ч. і з різних містечок України.

Жервы политического терора в СССР  – база жертв політичного терору в СРСР.

Архивное наследие Украины – проблеми доступу до архівів, довідковий апарат, новини архівної сфери, враження дослідників.

Довідники державного архіву Вінницької області – розділ даного сайту для пошуку інформації про пращурів, які проживали на території Вінницької області та м.Вінниці.

Сайти архівних установ України

Сайти та е-mail адреси архівів для подання запитів

№ ПП

Архівна установа

Сайт

E-mail

1.

Центральний державний архів вищих органів влади та управління України (ЦДАВО України)

tsdavo.gov.ua

tsdavo@arch.gov.ua

2.

Центральний державний історичний архів України, м. Київ (ЦДІАК України)

cdiak.archives.gov.ua

mail.cdiak@arch.gov.ua

3.

Центральний державний історичний архів України, м. Львів (ЦДІАЛ України)

tsdial.archives.gov.ua

tsdial@arch.gov.ua 

4.

Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г. С. Пшеничного (ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного)

tsdkffa.archives.gov.ua

tsdkffa@arch.gov.ua

5

Державний архів в Автономній Республіці Крим

6.

Державний архів Вінницької області

http://davio.gov.ua/

 archive_vn@arch.gov.ua

7.

Державний архів Волинської області

volyn.archives.gov.ua

info@davo.voladm.gov.ua

8.

Державний архів Дніпропетровської області

http://dp.archives.gov.ua/

dado@adm.dp.gov.ua

9.

Державний архів Донецької області

dn.archives.gov.ua

archive_dn@arch.gov.ua

10.

Державний архів Житомирської області

 http://archive.zt.gov.ua/

archive_zt@arch.gov.ua

11.

Державний архів Закарпатської області

dazo.gov.ua

archive_uz@arch.gov.ua

12.

Державний архів Запорізької області

www.archivzp.gov.ua

gromada@archivzp.gov.ua

13.

Державний архів Івано-Франківської області

daifo.if.gov.ua

archive_if@arch.gov.ua

14.

Державний архів Київської області

http://dako.gov.ua/

org@dako.gov.ua

15.

Державний архів Кіровоградської області

dakiro.kr-admin.gov.ua

public@dakiro.kr-admin.gov.ua

16.

Державний архів Луганської області

lg.archives.gov.ua

derzh.arkhiv@gmail.com

17.

Державний архів Львівської області

www.archive.lviv.ua

archive_lviv@arch.gov.ua

18.

Державний архів Одеської області

archive.odessa.gov.ua

archive@odessa.gov.ua

19.

Державний архів Полтавської області

poltava.archives.gov.ua

archive_pl@arch.gov.ua archives@adm-pl.gov.ua

20.

Державний архів Рівненської області

rv.archives.gov.ua

archive_rv@arch.gov.ua

21.

Державний архів Сумської області

daso.archives.gov.ua

archive_sm@arch.gov.ua

22.

Державний архів Тернопільської області

http://www.dato.te.gov.ua/

dato@ukrpost.ua

23.

Державний архів Харківської області

archives.kh.gov.ua

d.arhiv@kharkivoda.gov.ua

24.

Державний архів Херсонської області

kherson.archives.gov.ua

archive_ks@arch.gov.ua

25.

Державний архів Хмельницької області

dahmo.gov.ua

 viddilinform@dahmo.gov.ua

26.

Державний архів Черкаської області

ck.archives.gov.ua

archive_ck@arch.gov.ua

27.

Державний архів Чернівецької області

 http://cv.archives.gov.ua/

archive_cv@arch.gov.ua

28.

Державний архів Чернігівської області

cn.archives.gov.ua

archive_cn@arch.gov.ua 

29.

Державний архів міста Києва (ДАК)

kiev-arhiv.gov.ua

info@kiev-arhiv.gov.ua
archive_kiev@arch.gov.ua

30.

Державний архів м. Севастополя

Архів на відстані кліка. 30 сайтів із матеріалами про минуле: https://medialab.online/news/onlinearkhivy/

 

САЙТИ ВІДОМИХ СВІТОВИХ АРХІВІВ!!! : https://sites.google.com/site/oudiusdid31/home/vidomi-svitovi-arhivi

Доступ до НАЦІОНАЛЬНОГО АРХІВУ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ: https://www.istpravda.com.ua/short/2020/04/28/157406/

Владислав Ванда