Пошукові системи
Google books світова електронна бібліотека книг.
DOAB (Directory of Open Access Books) 1879 наукових рецензованих книг з 57 видавництв.
Уран джерела наукової інформації Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі.
FreeFullPDF.com. Пошукова система наукової літератури (найактуальніша інформація з найкращих джерел для інноваційних проектів).
Електронні бібліотеки
Світова цифрова бібліотека міжнародна цифрова бібліотека, яка створена за підтримки ЮНЕСКО та Бібліотеки Конгресу США.
Європіана європейська цифрова бібліотека.
Наукова періодика України електронний архів наукових періодичних видань України.
Електронна бібліотека “Культура України” містить електронні аналоги друкованих видань та творів образотворчого мистецтва, які відповідають темі «Культура України».
Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) перша онлайн-версія багатотомної енциклопедії, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури. Електронний ресурс містить 2000 статей та низку ілюстрацій, що склали 15 том ЕСУ, ще ненадрукований.
Станом на 2014 рік видруковано 13 томів ЕСУ (А–Кок) з 30-ти запланованих.
HighWire Press Доступ до репозитарію HighWire Press – підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. 1269 журналів, 6,058,073 повнотекстових рецензованих статей у вільному інтернет доступі.
OAPEN (Open Access Publishing in European Networks) Колекція наукових книг з гуманітарних та суспільних дисциплін.
Getty Publications Virtual Library Видання з мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі.
Academicjournals Повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.
Elsevier Журнали відкритого доступу від видавництва Elsevier.
Journals4Free Портал академічних журналів відкритого доступу (понад 7000). Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою чи присутністю в базах даних: Scopus,PubMed, ISI Master.
Електронні ресурси вільного доступу
- Бібліотека авторефератів – повнотекстова електронна база авторефератів дисертацій, захищених в Україні з 1998 по 2012 рр. Ресурс Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.
- Відкриті архіви України – електронні архіви, що надають відкритий доступ до наукових праць власних інституцій.
- Електронні архіви України – відкриті е-архіви в інституціях України.
- Electronic Journals Library. Колекція електронних академічних журналів. Нараховує понад 64 тис. назв, з них у безкоштовному доступі – 29 тис.
- E-LIS. Найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.
- NARCIS.Архів, що містить наукові публікації та докторські дисертації з університетів та наукових установ Данії. Більшість публікацій доступна у повних текстах.
- Google Book Search. Світова електронна бібліотека книг.
- E-Books Directory.Каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук з можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій.
- Інтернет-архів Нобелевської премії.Все про Нобелевську премію та її лауреатів.
- Socionet. Науково-освітня соціальна мережа Соціонет інтегрує інформацію з безлічі серверів, що належать російським і закордонним науковим і освітнім організаціям, які беруть участь у міжнародних ініціативах RePEc і Open Archives Initiative.
- UNESCO Documents and Publications.Бібліографічні записи і повні тексти документів, публікацій та періодичних видань ЮНЕСКО, 1945 р. – теперішній час.
- The OpenCourseWare Consortium.Освітні ресурси Масачусетського Технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT))
- DART-Europe. Портал відкритого доступу до тез та дисертацій науковців Європейського Союзу. Колекція нараховує 324 308 документів з 512 університетів 27 Європейських країн.
- Theses Canada Portal.Колекція дисертацій Канадських науковців. Архів з 1965 року.
- DissOnline.de. Архів кандидатських, докторських дисертацій, захищених в Німеччині.
- ADT (Australiasian Digital Theses Program). Дисертації Австралії.
- Biblioteca Digital de Teses e Dissertacoes. Дисертації Бразилії.
- DiVA.Дисертації та інші дослідницькі матеріали від 26 інституцій скандинавських країн EThOS. Electronic Theses Online Service (EThOS) – Сполучене Королівство.
- National ETD Portal (South Africa). Дисертації Південної Африки.
- OA publishing at Nicolaus Copernicus University.Періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).
- Додаткова інформація про відкритий доступ та ресурси:
- Консорціум “Електронна інформація для бібліотек” (eIFL.net) – http://www.eifl.net/cps/sections/services/eifl-oa
- Програма відкритого доступу – http://www.eifl.net/cps/sections/services/eifl-oa
- Директорія книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв – Directory of Open Access Books (DOAB).
- Директорія репозитаріїв відкритого доступу – http://www.opendo ar.org
- Дозвіл від видавців на архівування статті у відкритому доступі можна перевірити за видавцем – http://www.sherpa.ac.uk/romeo.php
- Open Access Directory – http://oad.simmons.edu
- Open access resources by and for librarians –http://oalibrarian.blogspot.com/
- Запитання та відповіді щодо самоархівування –http://socionet.ru/docs/self-archiving-FAQ-ru.htm
- Секція Консорціуму-Інформатіо: “Відкритий доступ до інформації” –http://www.linkedin.com/groups?gid=2146280&trk=myg_ugrp_ovr
- Відкрита книга– це безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української та світової літератури.
- AeLib– Бібліотека світової літератури: оригінали та переклади.
- ПОЕТИКА— це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою.
- Електронна бібліотека української літературиТоронтського університету уможливлює вільний і безкоштовний доступ до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до текстів української літератури обмежений.
- Internet Archive– некомерційна бібліотека мільйонів безкоштовних книг, фільмів, програм, музики, веб – сайтів та багато іншого.
- ua– постійно оновлювана електронна бібліотека українського світу. Засновники бібліотеки вважають, що рушійною енергією України є її духовна енергія, яка розкривається у формах словесності, музики, живопису, богослов’я, науки, філософії… – тієї енергії, яка акумулювалася протягом століть, формуючи ідею, суть того, що ми звемо Україною.
- Open Library– налічує понад мільйон творів різними мовами.
- ERIC– інформаційний центр навчальних ресурсів. Фінансується Інститутом педагогічних наук Міністерства освіти США; надає доступ до 1,5 млн. цитат, статей, журналів та інших матеріалів, пов’язаних із викладанням та навчанням.
- com– пропонує необмежений і безкоштовний доступ до інформації та книг.
- Література українськоюзібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях(мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах). Для того щоб почати читати достатньо скачати книги абсолютно безкоштовно. Також можна переглядати тексти онлайн.
Цифрова бібліотека історико-культурної спадщини Електронна бібліотека “Історична спадщина України” формується за принципом профільних тематичних колекцій і містить електронні документи – рідкісні та цінні видання з фонду Національної історичної бібліотеки України. Національна історична бібліотека України є Всеукраїнським депозитарієм історичної літератури та методичним центром в галузі історико-краєзнавчої бібліотечної діяльності і наукової бібліографії з історії України. Фонд Бібліотеки складає понад 800 000 одиниць зберігання.
До 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського в межах корпоративного проекту започатковано новий інформаційний ресурс «е-Архів Михайла Грушевського» (Mykhailo Hrushevsky Digital Archives).
Онлайн-версія «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ» (Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) – перша багатотомна енциклопедія, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури.
Інститут проблем сучасного мистецтва пропонує вільний доступ до повних текстів наукових видань інституту. Сподіваємося, що ці видання будуть вам корисні!
Цифрова бібліотека (WDL) надає безкоштовний доступ в мережі Інтернет в багатомовному форматі до великої кількості матеріалів, що представляють культури різних країн світу.
Авторефераты диссертаций Высшей аттестационной комиссии Республики Беларусь – вільний доступ до бібліографічних описів і повних текстів авторефератів кандидатських і докторських дисертацій, захищених у Республіці Білорусь.
http://www.oapen.org/home – академічні видання із соціальних і гуманітарних наук у вільному доступі.
Інститут історії України НАН України – Електронні версії досліджень та монографій сучасних українських істориків, українська історична періодика.
DART-Europe – портал відкритого доступу до тез та дисертацій науковців
Електронні бібліотеки української літератури
http://ae-lib.org.ua/ – AeLib: Бібліотека світової літератури. Оригінали та переклади.
Відкрита книга – безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української та світової літератури. Портал розміщує лише ті літературні твори, які перейшли у суспільне надбання. Матеріали можна завантажити у форматах pdf, fb2, doc, epub.
Електронна бібліотека Чтиво — вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури
Бібліотека оригіналів та перекладів творів світової літератури – окрім художніх творів та белетристики, тут є ще й роботи з філології та філософії.
Поетика – поетична бібліотека українською мовою. Створена восени 1998 року, коли, за словами її засновника Романа Косаренка, у світовій павутині майже неможливо було знайти й десяток українських поезій.
Ізборник – проект електронної бібліотеки давньої укр.
Open Access Publishing in European Networks – інтернет-бібліотека та видавнича платформа, яка містить академічні книги у вільному доступі. OAPEN співпрацює із видавцями книг для створення якісної колекції книг із відкритим доступом.
- Мистецтво
- Право
- Лінгвістика
- Математика та Наука
- Економіка, Фінанси та Менеджмент
- Соціальні науки
- Гуманітарні науки
- Література та Літературознавство
Internet Archive – цей портал може похвалитися понад трьома мільйонами текстів, більше, ніж мільйоном відео і такою ж кількістю аудіозаписів.
Bartleby пропонує доступ до художньої та наукової літератури
Портал, где представлена полная информация об электронном и дистанционном обучении http://www.distance-learning.ru/ Англо-український словник технічних термінів. Стане у нагоді, коли виникають труднощі з перекладом якогось технічного терміну. Рубрика “Конференції” на освітньому порталі www.osvita.org.ua. Освітній портал – все про освіту в Україні. http://www.osvita.org.ua/events/?cmd=cat&num=1 Образование – материалы на сайте “Элитариум: Центр дистанционного образования” Содержит прекрасные материалы и статьи, касающиеся современных тенденций в образовании. |
Українська Наукова Інтернет-Спільнота “Наука-Онлайн”
Метою проекту є організація онлайн-спільноти українських науковців, обговорення актуальних проблем української науки, розміщення публікацій, обмін досвідом та пошук партнерів. Інтернет дозволяє організувати ефективну спілкування та співпрацю українських науковців як різних регіонів України, так і тих, які перебувають за кордоном.
Багатофункціональний Інтернет-ресурс, що пропонує широкий спектр інтерактивних сервісів для підвищення ефективності роботи неурядових організацій України та сприяє активній співпраці в третьому секторі, взаємодії НУО з органами влади на регіональному та національному рівнях.
Дидактические основы дистанционного обучения в высших учебных заведениях (А. А. Андреев.)
А. А. Андреев. Диссертация на соискание ученой степени доктора педагогических наук: “Дидактические основы дистанционного обучения в высших учебных заведениях”
Engaging Interactions For eLearning
Discussing and Demonstrating Ways to Keep Learners Awake and Intrigued.
У даній роботі робиться огляд різних типів взаємодії/активності учня із дистанційною системою навчання. В тому числі розглянуті різні типи конструювання засобів контролю знань/тестів. Підкреслюється, що наявність інтерактивності, виконання завдань, взаємодії учня із системою є необхідним для успішного вмотивованого дистанційного навчання.
http://www.elearningpulse.com/eBook/EngagingInteractionsForELearning.pdf
Портал знань — Проект дистанційного навчання Лабораторії СЕТ
Портал знань – система дистанційного навчання, побудована на базі системи управління інформаційним Веб-ресурсом на базі FreshKnowledge Semantic CMS. Відкриті навчальні матеріали, дистанційне тестування знань. Вільний доступ до навчальних курсів різної тематики. Освітні ресурси з інформаційних технологій, програмування, проектування програмного забезпечення.
- OAPEN (Open Access Publishing in European Networks)– колекція наукових книг з гуманітарних та суспільних дисциплін.
- Getty Publications Virtual Library – видання з мистецтва, історії, археології, архітектури та гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн і для завантаження у PDF-форматі.
- United States Patent and Trademark Office Web Patent Database– Сайт містить повні тексти та малюнки патентів США, починаючи з 1976 р. по теперішній час. Пошук по БД може бути проведений за номером патенту, ключовими словами назви і реферату, прізвищем та за іншими полями. Підтримується USPTO – Бюро Патентів і Торгових марок США.
Онлайн-версія «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ» Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) – перша багатотомна енциклопедія, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури.
Інститут проблем сучасного мистецтва пропонує вільний доступ до повних текстів наукових видань інституту. Сподіваємося, що ці видання будуть вам корисні!
Цифрова бібліотека (WDL) надає безкоштовний доступ в мережі Інтернет в багатомовному форматі до великої кількості матеріалів, що представляють культури різних країн світу.
Google Books – світова електронна бібліотека книг.
Література українською зібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях(мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах). Для того щоб почати читати достатньо скачати книги абсолютно безкоштовно. Також можна переглядати тексти онлайн.
Gallica — одна з найбільших електронних бібліотек світу (з 2007 року збільшується на 100 000 назв у рік), її основу складають фонди Національної бібліотеки Франції. Багато вільних творів, переважно французькою, можна завантажити у форматі PDF.
Globethics.net — Електронні бібліотеки, що пропонують зареєстрованим користувачам безкоштовний доступ до тисяч повнотекстових документів з етики та суміжних дисциплін. Учасники також можуть подавати власні праці.
.
Internet Public Library — це організація публічних послуг та навчальне середовище, що започатковане University of Michigan School of Information та підтримується Drexel University’s College of Information Science & Technology. Це 45000+ повнотекстових творів (художньої та нехудожньої літератури, довідкових видань), організованих за предметними колекціями та типами ресурсів.
OAPEN – Open Access Publishing in European Networks — міжнародний проект відкритого доступу до монографій в галузі гумантарних та соціальних наук. Повні тексти в pdf форматі. OAPEN містить монографії англійською, німецькою, італійською мовою, тощо.
Open Library — проект некомерційної організації Internet Archive у співпраці з Open Content Alliance, колекція нараховує більше 1 млн. оцифрованих книжок, запити необхідно робити латинською абеткою. Також з наданого Бостонською публічною бібліотекою списку книг можна вибрати таку, яка буде безкоштовно оцифрована. Internet Archiv підтримує також Million Book Project .
Perseus Digital Library (— найбільша онлайнова база даних латинських та грецьких текстів і археологічних знахідок. Цифрова колекція містить 6.5 млн. грецьких текстів та 4 млн. латинських матеріалів; понад 64 тис. зображень та 3-D презентацій.
PLoS Journals — 8 журналів відкритого доступу Public Library of Science – неприбуткової організації науковців, дяльність якої направлена на створення наукової та медичної літератури для публічного відкритого доступу.
Project Gutenberg (Проект Гутенберг) — громадська (добровільна) ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Є найстарішою універсальною електронною бібліотекою. Більшість одиниць цієї колекції є повні тексти книг, які знаходяться в суспільному надбанні. Проект намагається робити максимально вільний і довготривалий доступ до колекції, використовує відкриті формати даних, які можна використовувати на комп’ютерах різних типів. На початок 2013 року бібліотека містила більше 42,000 книг у вільному доступі, крім того доступні аудіокниги, музика і т.п. “Проект Гутенберг” має в багатьох країнах світу філії , які є незалежними організаціями і поділяють ті ж ідеали, дозволяє партнерам використовувати бренд “Project Gutenberg”.
.
SSM (Simple Search Metadata in Open Archives Ukraine) — Система пошуку у відкритих архівах України – гарвестер, розроблений Житомирським державним університетом імені Івана Франка. Надає можливість одночасного пошуку повнотекстової наукової інформації (статті, навчальні матеріали, презентації, розділи монографій та підручників, зображення тощо) у відкритих електронних архівах (репозитаріях)України, зареєстрованих також в міжнародних гарвестерах. Працює на основі протоколу OAI-PMH. Станом на 25.11.2009 р. індексовано 21431 документів з 13 репозитаріїв України. Оновлення записів з архівів виконується щоденно.
Social Psychology Network (SPN) — найбільша соціальна мережа з психології. На її сторінках Ви можете знайти більше 5 000 посилань на ресурси, пов’язані із психологією.
Socionet — науково-освітня соціальна мережа з доступом до повних текстів наукових матеріалів (постпринтів та препринтів, книжок, робочих матеріалів, дисертацій тощо) за різними галузями знань. Переважна більшість матеріалів російською та англійською мовами.
Theses Canada Portal — загальнодоступні канадські дисертації за період 1998-2002 рр.
Athena – книги з філософії, класичної літератури, економіки, історії, мінералогії, а також книги швейцарських і французьких авторів мовою оригіналу.
Classics in the History of Psychology – колекція повнотекстових праць з психології і суміжних дисциплін, що мають історичне значення.
Cogprints – відкритий репозитарій з гуманітарних наук та комп’ютерної техніки.
E-Books Directory – каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук.
Project Gutenberg – класична література опублікована до 1923 року.
Офіційний веб-сайт Міністерства освіти і науки України http://www.mon.gov.ua
Український індекс наукового цитування – система наукометричного моніторингу суб’єктів наукової діяльності України http://uincit.uran.ua/ Система “Бібліометрика української науки” призначена для надання суспільству цілісної картини стану вітчизняного наукового середовища. · реєстр науковців України, які представили в мережі Інтернет консолідовану інформацію про свої публікації; · єдине вікно доступу до бібліометричних показників українських учених і колективів у провідних наукометричних системах; · інструментарій аналітичної обробки бібліометричних даних для одержання інформації щодо галузевої, відомчої та регіональної структури вітчизняної науки; джерельна база для експертного оцінювання результативності діяльності вчених і дослідницьких колективів. http://www.nbuviap.gov.ua/bpnu/ На сайті містяться відповіді на питання, що стосуються різних аспектів підготовки та захисту дисертації. Він призначений для аспірантів, докторантів та здобувачів вчених ступенів, може бути корисний для ознайомлення науковим керівникам і науковим консультантам http://dissertant.com.ua Електронний архів наукових періодичних видань України. Ресурс Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM=F&I21DBN=UJRN&P21DBN=UJRN&S21CNR=20&Z21ID= На сайті aspirantura.com містяться відповіді, які стосуються різних аспектів підготовки і захисту дисертації (російський ресурс) http://aspirantura.com На сайті список відкритих архівів України. http://oai.org.ua/index.php/browse Освітній портал на якому розміщено події освіти і науки, статі з питань освіти, інформація щодо дистанційної освіти, навчальних курсів, освіти за кордоном тощо. http://www.osvita.org.ua |
Научная электронная библиотека ГПНТБ России – ресурс Державної публічної науково-технічної бібліотеки Росії . Фонд містить оцифровані копії технічної літератури.
Руниверс – відкрита факсимільна бібліотека історичної літератури, виданої в Росії в ХIХ – поч. ХХ ст. Містить російських філософів, які були виведені з культурного обігу майже на сторіччя і більше не перевидавалися.
Бібліотечні інтернет-ресурси (бібліотека Верховної Ради України)
Directory of Open Access Books (DOAB)
Директорія книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв.
Directory of Open Access Journals (DOAJ)
Каталог журналів відкритого доступу, створений за грантами благодійних фондів у 2002 році та підтримується науковою бібліотекою університету м. Лунд (Швеція). Збірка журналів відкритого доступу базується на фінансовій моделі, яка передбачає безоплатність доступу до інформаційних ресурсів для користувачів і відповідає Будапештській ініціативі відкритого доступу (Budapest Open Access Initiative). В колекції понад 8 тис. назв журналів. Система є відкритою для розміщення наукових періодичних видань, які відповідають опублікованим стандартам системи.
Найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.
Безкоштовна освітня пошукова система, яка об’єднує веб-ресурси для навчання. Gooru сканує та індексує освітні сайти і представляє їх у різних відповідних категоріях для швидкого пошуку та використання. Є можливість додавати власні матеріали до колекцій. Можна використовувати Gooru для пошуку колекцій мультимедійних ресурсів: електронних підручників, відео, ігор та вікторин, створених викладачами. Детальніше про систему.
Open Access Publishing in European Networks – міжнародний проект відкритого доступу до монографій в галузі гуманітарних та соціальних наук.
Відкриті освітні ресурси світу.
Лекції та інші матеріали з дисциплін гуманітарних, суспільних та природничих наук.
The Directory of Open Access Repositories – пошук наукової інформації у відкритих репозитаріях у всьому світі, який підтримується службою SHERPA Університету Ноттінгема.
Освітні матеріали Принстонського університету (США).
Електронний навігатор зарубіжних наукових електронних ресурсів відкритого доступу в Інтернеті. Навігатор сприяє пошуку якісних наукових ресурсів світового рівня.
Колекція високоякісних відеолекцій світу.
Відеобібліотека відеолекцій світу. Міжнародна навчальна мережа.
Доступ до повних текстів 1 139 журналів й збірників наукових праць. Ресурс НБУВ України.
Открытый гуманитарный архив “АНТРОПОС”
Архів засновний Центром гуманітарних досліджень Львівського національного університета імені Івана Франка 2007 року при підтримці Міжнародного фонду «Відродження». Він відкритий для чинних спільнот, інститутів і окремих дослідників, готових розміщувати для внутрішнього зберігання й доступу власні наукові монографії, статті, рецензії, огляди, вихідні матеріали й бази даних, музейно-архівні колекції, дослідницькі й культурні проекти, навчальні матеріали, презентації, каталоги та бібліографії.
Загальноакадемічний портал наукової періодики. Доступ до 83 журналів НАН України. Ресурс НБУВ України.
Чинні відкриті е-архіви в інститутах України.
Electronic Journals Library (Elektronische Zeitschriftenbibliothek EZB) – портал доступу до52340 назв журналів, серед яких 7104 оригінальні (існують лише в е-вигляді)
Програмне забезпечення з відкритим кодом для створення журналів відкритого доступу
Гарвестер української наукової інформації – можливість одночасного пошуку в усіх 19 зареєстрованих репозитаріях України (понад 25 тис.одиниць статей, розділів книг, дисертацій тощо)
OAIster – гарвестер наукової інформації. Понад 23 млн.записів