ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ ДЛЯ СТУДЕНТІВ: ЯК ПЛАНУВАТИ НАВЧАННЯ ТА ВСЕ ВСТИГАТИ

ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ ДЛЯ СТУДЕНТІВ: ЯК ПЛАНУВАТИ НАВЧАННЯ ТА ВСЕ ВСТИГАТИ

Наведені нижче принципи тайм-менеджменту допоможуть вам якнайкраще керувати власним часом.

Звертаємо увагу на терміни, щоби розрахувати час

Навчання в коледжі чи університеті передбачає не тільки відвідування занять, а й виконання домашніх робіт. Для створення правильного плану задач записуйте терміни виконання робіт. Це можна робити на звичайному аркуші паперу, створити діаграму, чи позначити необхідну інформацію в календарі. Отже, ви можете наперед планувати час для навчання та роботи над додатковими завданнями.

Ділимо великі проєкти на маленькі завдання

Якщо у вас є великі завдання чи доручення, на виконання яких потрібно кілька годин або днів, розбийте їх на дрібніші частини. Це допоможе вам залишатися мотивованими, а не дивитися на завдання, не знаючи, з чого почати роботу.

Створюємо розклад

Налаштувати власний розклад можна за допомогою телефона, комп’ютера, програми календаря. Також це можна зробити вручну, записавши свій розклад у планувальнику. Залежно від ступеня деталізації ви можете розбити дні на блоки годин чи навіть хвилин. Перш ніж складати розклад, запишіть аспекти, які ви хочете включити до нього. Наприклад: громадську діяльність, години лекцій, час навчання, час приготування їжі, час на фізичні вправи, час із сім’єю тощо.

Ведемо списки

Щотижневий контрольний список може допомогти краще керувати своїм часом, коли ви навчаєтесь у виші. На початку кожного тижня записуйте завдання та проєкти, які потрібно виконати й тримайте список на видному місці, щоби зробити все добре.

Використовуємо перерви з розумом

Крім перерв, призначених щоби нічого не робити й перезарядитися, ви можете використовувати перерви, які вже є у вашому розкладі. Наприклад, виконувати завдання, використовуючи час між заняттями. Коли ви почнете ефективно використовувати перерви для виконання завдань, ви помітите, що у вас з’явиться більше часу робити те, що хочете, а не те, що мусите.

Навіщо студентам дотримуватися тайм-менеджменту?

Хронічне невстигання залишається головною «студентською хворобою», адже життя таке коротке, а встигнути треба так багато. Проте, ця недуга виліковна. Тайм-менеджмент розв’язує всі проблеми, адже дає змогу:

  • швидко досягати цілей;
  • правильно розставляти пріоритети;
  • знизити рівень стресу;
  • стати ефективнішим;
  • встигати робити більше за менший проміжок часу.

Владислав Ванда