Опитування про потреби українських науковців під час воєнного конфлікту

Опитування про потреби українських науковців під час воєнного конфлікту

Наразі триває проведення третьої хвилі опитування, яке має на меті визначити потреби українських науковців під час воєнного конфлікту.

Перші дві хвилі опитування вже охопили більше 3500 науковців і надали важливу інформацію щодо основних потреб і реальної ситуації, що склалася протягом перших місяців повномасштабного вторгнення та восени 2022 року під час критичних бомбардувань України. Ці результати стали основою для запитів про створення програм допомоги українським науковцям з боку таких організацій як Simons Foundation, DAAD та Посольства США в Україні. Вони також отримали відгук на тематичних конференціях, зокрема, “European response to the crisis facing Ukrainian students, scholars, and scientists” та знайшли відображення у засобах масової інформації, зокрема, “Куншт”, “Дзеркало тижня” та “Science|Business”, а також у наукових дослідженнях.

Опитування є складовою ініціативи UAScience.Reload та проєкту Science at Risk (https://scienceatrisk.org/), ініціатори яких прагнуть допомогти українським вченим та працюють над організацією всебічної підтримки української науки, залучаючи стейкхолдерів, у тому числі міжнародних партнерів. Проєкт передбачає розробку рекомендацій для державних органів, наукових установ, закладів вищої освіти, інших організацій в Україні і закордоном, міжнародних інституцій для підтримки української науки.
Пройти опитування можна за посиланням:
https://uasciencereload.limesurvey.net/965493?lang=en

Владислав Ванда