Наразі триває проведення третьої хвилі опитування, яке має на меті визначити потреби українських науковців під час воєнного конфлікту.
Перші дві хвилі опитування вже охопили більше 3500 науковців і надали важливу інформацію щодо основних потреб і реальної ситуації, що склалася протягом перших місяців повномасштабного вторгнення та восени 2022 року під час критичних бомбардувань України. Ці результати стали основою для запитів про створення програм допомоги українським науковцям з боку таких організацій як Simons Foundation, DAAD та Посольства США в Україні. Вони також отримали відгук на тематичних конференціях, зокрема, “European response to the crisis facing Ukrainian students, scholars, and scientists” та знайшли відображення у засобах масової інформації, зокрема, “Куншт”, “Дзеркало тижня” та “Science|Business”, а також у наукових дослідженнях.
Опитування є складовою ініціативи UAScience.Reload та проєкту Science at Risk (https://scienceatrisk.org/), ініціатори яких прагнуть допомогти українським вченим та працюють над організацією всебічної підтримки української науки, залучаючи стейкхолдерів, у тому числі міжнародних партнерів. Проєкт передбачає розробку рекомендацій для державних органів, наукових установ, закладів вищої освіти, інших організацій в Україні і закордоном, міжнародних інституцій для підтримки української науки.
Пройти опитування можна за посиланням:
https://uasciencereload.limesurvey.net/965493?lang=en