Восени 1949 року на базі Білоцерківського педагогічного училища (Київська область) було утворено вчительський інститут іноземних мов. Ось як описує перший період існування нашого інституту кандидат педагогічних наук, доцент Іван Артемович Пащенко, який працював у Білоцерківському педагогічному училищі ще до того, як на його місці було засновано педагогічний інститут іноземних мов. Отож можна з повним правом, без будь-якого перебільшення, вважати, що він був викладачем з першого дня заснування нашого інституту. Йому тоді було 25 років. У 1954 році він разом з інститутом переїхав, як тоді казали, на Донбас. У Горлівці Іван Артемович став першим завідувачем кафедри педагогіки. Він пропрацював тут тільки до 1962 року: вік батьків та стан здоров’я сина змусили його переїхати ближче до Київщини (збережено стиль та орфографію автора).
«24 вересня 1949 року у Білоцерківське педагогічне училище приїхав заступник Міністра освіти України Олексій Микитович Русько…
25 вересня 1949 Русько О.М., досвідчений працівник вищої школи, який багато років був ректором Київського університету ім. Т.Г. Шевченка, провів нараду, на який були присутні, крім осіб, які призначені викладачами інституту, представник міськкому КП(б)У, директор Білоцерківського сільськогосподарського інституту, зав. міським відділом народної освіти, зав. кафедрою іноземних мов названого вище інституту, зав. методичним об’єднанням учителів англійської, німецької, французької мов шкіл м. Білої Церкви. Олексій Микитович розповів запрошеним на нараду про створення у місті учительського інституту іноземних мов, який матиме три факультети: англійської мови, німецької мови і французької мови. Ознайомив з Наказом Міністра освіти УРСР про призначення Якименка Максима Автономовича директором. Докладно зупинився на таких питаннях, як набір студентів в інститут; забезпечення факультетів інституту кваліфікованими викладачами іноземних мов і яку конкретну допомогу директору інституту можуть надати міський відділ народної освіти, кафедри іноземних мов сільськогосподарського інституту. Русько О.М. повідомив присутнім, з яких предметів абітурієнти будуть складати вступні екзамени і яку документацію треба підготувати для їх проведення…
У кінці вересня 1949 року в газеті «Київська правда», а на початку жовтня у «Радянській освіті» були надруковані оголошення про прийом студентів у Білоцерківський учительський інститут іноземних мов. Бажаючих одержати педагогічну освіту виявилося багато… Велика кількість заяв поступила від учасників Великої Вітчизняної війни, випускників педагогічних училищ, що мали стаж роботи в школі.
16 жовтня 1949 року розпочалися вступні іспити, які тривали два тижні. Екзаменаторами були призначені кваліфіковані викладачі, яких рекомендували кафедри Білоцерківського сільськогосподарського інституту і міськвно. 1-го листопада 1949 було підписано наказ керівником вузу про зарахування (на конкурсній основі) студентами першого курсу Білоцерківського учительського інституту іноземних мов осіб, які успішно склали вступні іспити.
Навчання студентів розпочалося 4 листопада. Перед початком занять студенти і викладачі зібралися в актовому залі інституту. Заступник начальника управління педагогічних навчальних закладів Міністерства привітав викладачів і студентів з початком навчання і побажав успіхів у роботі, в засвоєнні знань, щастя в особистому житті. З теплим словом звернувся директор інституту М.А Якименко. Він наголосив, що викладачам, які формують учителя, необхідні великодушність, терпіння, знання і уміння. Той, хто має ці якості, не відчуватиме великих труднощів у роботі з майбутніми вчителями. А для студента головне – серйозне ставлення до навчання, товариськість, впевненість у своїх силах і можливостях, чесність, розуміння стану іншої людини, турботливість про інших і добродійність…
Після короткої зустрічі викладачів, керівного складу інституту з студентами розпочалися заняття в аудиторіях».